СДСМ СЛАВЕШЕ И ВО БУТЕЛ: Традиционална прослава на победа во Бутел – СО ПИШТОЛИ И РАФАЛИ!

СДСМ победи и во Бутел, а прославата помина „традиционално“ со пушки, пиштоли и многу испукани рафали, пишува Инфомакс.

Вчеравечер, до раните утрински часови се славеше и во Бутел, и тоа на стариот добар и познат начин. Со пиштоли, пушки, рафали. Демокатски и согласно принципите на „правната држава“.

Со пиштолите пукаа претседателите на локалните ограноци, партиските функционери и неколкумина полицајци, кои наместо да го спроведуваат законот, обезбедуваа доволни количини на муниција.

butel pukanje 2